ZAKOŃCZYŁ SIĘ KOLEJNY ETAP BUDOWY ZACHODNIEJ OBWODNICY ŁODZI

Jak poinformowała GDDKiA, kierowcy mają do dyspozycji następne 12,2 km nowoczesnej trasy, która pozwoli wyprowadzić część ruchu nie tylko z Łodzi, ale także z sąsiednich miejscowości (Aleksandrów Łódzki i Konstantynów Łódzki).

Oddany do ruchu fragment S14 to trzeci odcinek drogi ekspresowej, który od początku roku został udostępniony kierowcom. Nowy odcinek drogi ekspresowej S14 ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. W ramach budowy powstało 17 obiektów inżynierskich. Zbudowano cztery węzły: Łódź Lublinek (S14/DK14 bis), Łódź Retkinia (S14/ul. Maratońska), Konstantynów Łódzki (S14/DK71) i Aleksandrów Łódzki (S14/DK71), które skomunikują nową trasą Łódź, Konstantynów Łódzki i Aleksandrów Łódzki.

W związku z faktem, że nadal trwa budowa II odcinka S14 – od węzła Aleksandrów Łódzki do węzła Emilia – na pierwszym z tych węzłów (Aleksandrów Łódzki) obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Tak będzie do chwili oddania tego odcinka, co planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Ponieważ na węźle Aleksandrów Łódzki cały ruch z S14 od południa będzie przekierowywany na DK71, należy liczyć się z utrudnieniami.

 

Źródło: GDDKiA