ZWRÓCIŁ NA SIEBIE UWAGĘ STYLEM JAZDY I ZACHOWANIEM

Wyraźnie widać, że różnorakie kampanie społeczne i informacyjne mające na celu wyeliminowanie z dróg pijanych kierowców przynoszą pożądane efekty, gdyż coraz więcej osób reaguje widząc, że ktoś na drodze zachowuje się nie tak jak powinien.

Tym razem to do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że drogą Nowe Miasto Lubawskie – Iława jedzie kierowca ciężarówki, który może być pod działaniem alkoholu. Zgłaszający dodał, że samochód jedzie od prawej do lewej a kierowca dodatkowo jeszcze wyrzuca śmieci przez okno. Wysłany patrol zatrzymał ciężarówkę a jej kierowcę poddał badaniu na zwartość alkoholu. Alkomat wprawdzie nic nie wykazał, ale funkcjonariusze w trakcie rozmowy nabrali podejrzeń, że mężczyzna może być pod działaniem środków odurzających, o czym świadczyła jego bełkotliwa mowa i chwiejna postawa.  Potwierdziło to wstępne badanie, które wskazało, że mężczyzna kierował samochodem ciężarowym będąc pod wpływem amfetaminy wobec czego pobrana została od niego krew w celu przeprowadzenia dalszych badań.  Okazało się również, że mieszkaniec powiatu golubsko-dobrzyńskiego posiadał przy sobie biały proszek, który okazał się amfetaminą. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 47-latkowi i osadzili go w policyjnej celi.

Za samo kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Iława, fot. poglądowa (Policja)