JECHAŁ CIĘŻARÓWKĄ MAJĄC PRAWIE 2,5 PROMILA, ZMIENNIK RÓWNIEŻ BYŁ PIJANY

Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach.

Tym razem policję o tym, że kierowca zestawu jadący od Pyrzowic w kierunku Łodzi może być pijany poinformował mężczyzna, który zwrócił uwagę na fakt, że kierujący ciężarówką ma problemy z utrzymaniem toru jazdy. Patrol zatrzymał więc zestaw do kontroli na autostradzie A1 na wysokości Mykanowa. Jak się okazało, za kierownicą siedział obywatel Litwy, u którego badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jego zmiennik, również był pijany, dlatego ciągnik siodłowy z naczepą został odholowany na koszt właściciela.

Na wniosek prokuratora, 62-latek został doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym. Sąd zdecydował, że przez najbliższe 4 lata mężczyzna nie będzie mógł kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi, musi też wpłacić świadczenie w wysokości 5 tysięcy złotych, pokryć koszty postępowania sądowego i wpłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych.

 

Źródło: KMP Częstochowa