AUTOSTRADA A4 – KOLEJNY ODCINEK REMONTU DROGI ZAKOŃCZONY

Jak poinformowała GDDKiA, jutro czyli w piątek 8 lipca, przywrócony ma zostać ruch na obu jezdniach A4 pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle i granicą województw opolskiego i śląskiego.

Natomiast w poniedziałek, 11 lipca rozpocznie się przekładanie barier ochronnych separujących ruch na jezdni północnej na sąsiednią jezdnię południową, w kierunku Katowic. W tym czasie wystąpią utrudnienia na obu jezdniach w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu – kierowcy będą się poruszali prawym pasem.

Po 18 lipca rozpoczną się prace na 7-km odcinku jezdni północnej w kierunku Wrocławia od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim. Ruch zostanie przełożony na jezdnię południową z układem pasów 2+1. Kierowcy zmierzający w kierunku Wrocławia będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu, a w kierunku Katowic jeden.

Węzeł Strzelce Opolskie zostanie oddany do ruchu od połowy lipca br. Jednak ze względu na prowadzone prace na jezdni północnej, nie będzie można na nim zjechać od strony Katowic do Strzelec Opolskich i wjechać w kierunku Wrocławia.

 

Źródło: GDDKiA