KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYPIŁ „TYLKO” 5 PIW, A PÓŹNIEJ RUSZYŁ W TRASĘ

Coraz wyraźniej widać, że hasło kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”, która ruszyła w 2011 r. jest wciąż aktualne i w wielu sytuacjach może zapobiec tragedii. Surowe kary, wieloletnie zakazy prowadzenia samochodu i coraz wyższe grzywny nie odstraszają kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę. Na szczęście w społeczeństwie jest coraz mniejsze przyzwolenie na tego typu zachowania i coraz częściej dochodzi do obywatelskich zatrzymań lub zgłaszania takich sytuacji bezpośrednio na policję.

I tak właśnie było w Żorach. W nocy z niedzieli na poniedziałek na numer alarmowy zadzwonił kierujący, który zauważył przed sobą ciężarówkę, która „odbijała się” raz od prawego, a raz od lewego krawężnika. Ten sposób jazdy świadczył, iż mężczyzna ten może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia okazały się słuszne, bo zatrzymany przez policję bułgarski kierowca „wydmuchał” prawie 3 promile. Mężczyzna tłumaczył, iż na postoju wypił „tylko” 5 piw, a później ruszył w dalszą trasę.
Kierujący został zatrzymany, a pojazd trafił na policyjny parking. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kary finansowe. Sąd bowiem obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5000 do 60 000 złotych.

 

Źródło: KMP Żory