ITD NA DRODZE NIE TYLKO „WLEPIA” MANDATY, ALE I… POMAGA KIEROWCOM

O tym, że funkcjonariusze ITD biorą udział w wyjaśnianiu przyczyn wypadków z udziałem samochodów ciężarowych słyszymy dość często. Niemniej w ostatnim czasie pojawiły się informacje, że inspektorzy uczestniczyli w gaszeniu ciężarówek – choćby na ekspresowej „siódemce” w pobliżu Olsztynka czy ekspresowej „trójce” pomiędzy Międzyrzeczem i Świebodzinem. Ale jak widać wyręczają nie tylko strażaków, ale i inne służby.

W zeszłym miesiącu kierowca ciężarówki, skarżący się na bolesny uraz stopy, zatrzymał się w punkcie kontrolnym i poprosił o pomoc funkcjonariuszy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy zaopiekowali się mężczyzną, który nie był w stanie dalej prowadzić ciężarówki i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Natomiast w miniony poniedziałek Inspektorzy z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zajęli się kierowcą węgierskiej ciężarówki do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mężczyzna źle się poczuł i zjechał z ekspresowej „trójki” na parking. Upadł koło pojazdu i skarżył się na ucisk w klatce piersiowej. Funkcjonariusze niezwłocznie udzielili mu niezbędnej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

 

Źródło: ITD