WINO I… MARIHUANA

To już kolejny przypadek, gdy w ostatnim czasie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz ze Strażą Graniczną ujawnili przypadek przywozu z Hiszpanii środków odurzających. Tym razem marihuana w ilości 44 kg, z której można by wyprodukować 44 tysiące działek dilerskich, przejechało do naszego kraju wraz z transportem wina.

Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili wspólne działania i przeszukali halę magazynową znajdującą się na terenie powiatu krakowskiego. W tym czasie trwał rozładunek palet z samochodu ciężarowego, na których znajdowały się kartony z hiszpańskim winem. Pomiędzy paletami funkcjonariusze znaleźli marihuanę, zapakowaną próżniowo w torbach foliowych o czarnorynkowej wartości ok. 850 tys. zł.

Prokurator przedstawił 42-letniemu mężczyźnie zarzut przemytu znacznych ilości środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat. By uniknąć prób matactwa, wobec podejrzanego zastosowano areszt tymczasowy.

Śledczy na poczet ewentualnych kar zabezpieczyli ponad 2 tysiące butelek wina wartych około 230 tys. złotych.

 

Źródło: CBŚP