KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZIGNOROWAŁ OPUSZCZAJĄCE SIĘ ZAPORY I CZERWONE ŚWIATŁO

Niemal każdego tygodnia na przejazdach kolejowych dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Niektóre z nich kończą się tragicznie. Tylko w tym roku życie straciło 20 osób, a 10 zostało ciężko rannych. Mimo że za każdym tego rodzaju wypadkiem kryje się ludzki dramat, nadal nie brakuje kierowców, którym wydaje się, że przed pociągiem jeszcze zdążą przejechać i ignorują nie tylko przepisy, ale przede wszystkim ryzykują własnym zdrowiem i życiem. Najczęściej ignorując opuszczające się zapory.

Wczoraj na 57 przejazdach kolejowych trwała akcja prowadzona w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, ale również wczoraj doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji w na przejeździe kolejowym w Piastowie.

Policjanci z pruszkowskiej „drogówki”  otrzymali zgłoszenie o kolizji na przejeździe kolejowym w Piastowie. Na miejscu zastali kierującego „gruszką”, który wjechał na tory kolejowe, w chwili kiedy szlaban zaczął się opuszczać, a sygnalizacja świetlna nadawała kolor czerwony.

Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów kierujący pojazdem ciężarowym otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)