CIĘŻARÓWKA PRZEWOŻĄCA KOPARKĘ UDERZYŁA W WIADUKT NAD AUTOSTRADĄ

Generalnie autostrady, a właściwie wiadukty, które się nad nimi znajdują nie stanowią problemów dla kierowców ciężarówek, którzy pod nimi przejeżdżają, gdyż zgodnie z przepisami wysokość pojazdów nie może przekraczać 4 m, ale i tak zawsze jest jeszcze jakiś „margines”. Czasami jednak widać, że jest on niewystarczający, gdy kierowca źle oszacuje wysokość pojazdu, którym jedzie.

I najprawdopodobniej tak było w sytuacji, która miała miejsce na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Bielany Wrocławskie i Wrocław Wschód, gdzie ciężarówka uderzyła w wiadukt uszkadzając jego belki stalowe. Pojazd wypadł z drogi, a przewożona koparka spadła na pobocze.

Najpierw trwały utrudnienia i pojawiły się potężne korki, a później, z uwagi na zniszczenia wiaduktu, wyłączono go z ruchu ze względów bezpieczeństwa. W związku z tym przejazd drogą powiatową 1954D Wrocław – Żórawina jest niemożliwy w obu kierunkach i nie wiadomo, kiedy ta sytuacja ulegnie zmianie, gdyż konieczne jest przeprowadzenie ekspertyzy i ocena stanu technicznego nośnego obiektu.

 

Źródło: GDDKiA