STALOWY PŁYWAK SPADŁ Z CIĘŻARÓWKI WPROST NA ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ

Mocowanie ładunku jest niezwykle ważne z uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dlatego też do polskiego porządku prawnego kilka lat temu wprowadzono szczegółowe regulacje w tym zakresie. Zgodnie z treścią rozporządzenia, ładunek powinien być umieszczony na podłodze przestrzeni ładunkowej pojazdu w sposób zapewniający jego stabilność oraz powinien zostać zamocowany w taki sposób, aby nie mógł przemieszczać się podczas przewozu lub spowodować wywrócenia pojazdu w wyniku drgań oraz sił działających na ładunek, oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I tyle teoria, ale jak pokazuje życie, nie zawsze pokrywa się ona z praktyką.

Wczoraj na Moście Uniwersyteckim we Wrocławiu na ścieżkę rowerową spadł przewożony ciężarówką, stalowy pływak barki rzecznej, który zerwał linę zabezpieczającą. Na szczęście w chwili zdarzenia w tym miejscu nie było żadnych pieszych, rowerzystów ani innych uczestników ruchu, a uszkodzeniu uległa jedynie nawierzchnia jezdni.

Kierowca w związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na niewłaściwym zabezpieczeniu ładunku umieszczonego na pojeździe przed zmianą położenia, został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

 

Źródło: KMP Wrocław