TYM RAZEM RYZYKO JAZDY W CZASIE WAKACYJNEGO ZAKAZU ZUPEŁNIE SIĘ NIE OPŁACIŁO

Mimo że od stycznia br. nowe przepisy wyraźnie definiują z jaką karą musi się liczyć kierowca, który w czasie jazdy używa nie swojej karty w tachografie, sytuacji w których dochodzi do wykrycia tego typu naruszeń bynajmniej nie brakuje. Czasami jednak można odnieść wrażenie, że ktoś sam prosi o kłopoty nadmiernie ryzykując.

Klasycznym tego przykładem może być zdarzenie, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie, 23 lipca na drogach powiatu pilskiego. Funkcjonariusze ITD w związku z prowadzonymi działaniami ukierunkowanymi na przestrzeganie wakacyjnego zakazu jazdy sprawdzali pojazdy o DMC mające powyżej 12 t. Gdy zatrzymali jeden z zestawów okazało się, że nie podlega on wyłączeniom spod zakazu i na drodze do godz. 14.00 nie powinien się znaleźć. Szybko jednak okazało się, że nie jest to największe przewinienie kierującego a zarazem przewoźnika, gdyż na jaw wyszło, że prowadził on ciężarówkę mając zalogowaną kartę innego kierowcy.

Obligatoryjnie zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące, a dodatkowo jako przewoźnik mu się liczyć z karą w wysokości 5000 zł.

 

 

Źródło: WITD Poznań