NIEPRAWIDŁOWOŚCI W OZNACZENIACH CYSTERNY PRZYCZYNĄ JEJ ZATRZYMANIA W KORCZOWEJ

Mimo że w kolejkach na przejściach granicznych z Ukrainą kierowcy ciężarówek chcący wyjechać z kraju muszą odstać kilkanaście godzin, nie ma mowy, by ta presja czasu wpłynęła na jakość odpraw. Funkcjonariusze Straży Granicznej drobiazgowo sprawdzają pojazdy wyjeżdżające z Polski, a efekty ich pracy widoczne są praktycznie co parę dni.

Tylko w tym roku pogranicznicy z Podkarpacia zatrzymali już ponad 70 pojazdów różnego typu pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 4 mln złotych.

Tym razem na przejściu granicznym w Korczowej kontrolujący legalność pochodzenia zestawu ciężarowego, kierowanego przez obywatela Ukrainy, funkcjonariusz zwrócił uwagę na nieprawidłowości w oznaczeniach cysterny. Wykorzystano także urządzenie do weryfikacji autentyczności oznaczeń VIN, które jednoznacznie potwierdziło ingerencję w polu numerowym na ramie naczepy. Okazało się również, że pojazd nie posiada tabliczki znamionowej.

Cysterna o szacunkowej wartości ok. 80 tys. zł została więc zatrzymana, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.  Specjaliści SG mają ustalić rzeczywiste numery identyfikacyjne i źródło pochodzenia pojazdu.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział SG