KOLEJNI KIEROWCY CIĘŻARÓWEK BĘDĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU WYELIMINOWANI Z RUCHU

Społeczne przyzwolenie na jazdę „na podwójnym gazie” stale maleje, ale wciąż są kierowcy, którzy nic sobie nie robią z ciągłych apeli i drakońskich kar. Tylko w ostatnich dniach policja zatrzymała kilku, którzy wsiedli do ciężarówek będąc „pod wpływem”.

Rypińscy policjanci zostali zaalarmowani przez kilku kierowców, że w kierunku Rypina jedzie prawdopodobnie pijany kierowca ciężarówki, bo porusza tzw. zygzakiem i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Okazało się, że 42-letni mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód zaholowano na parking policyjny.

Na drodze krajowej nr 8 w Szalejowie Dolnym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę ciężarówki. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma 1,4 promila alkoholu w organizmie. 24-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w Iławie kierujący ciężarówką w czasie rutynowej kontroli „wydmuchał” prawie pół promila. W tym przypadku mowa jest o „stanie po spożyciu alkoholu” (między 0,2 i 0,5 promila) niemniej i tego mężczyznę czekają poważne konsekwencje w tym utrata uprawnień nawet do 3 lat.

 

Źródło: Policja