ZDERZENIE 6 SAMOCHODÓW, W TYM CIĘŻARÓWKI Z GAZEM LPG

Wczoraj w Miedźnie na Śląsku doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby trafiły do szpitala. Sytuacja była o tyle poważna, bo w zdarzeniu uczestniczyła m.in. ciężarówka przewożąca gaz LPG.

Jak wstępnie ustaliła policja, to właśnie kierujący cysterną był sprawcą zderzenia, gdyż to on jako pierwszy nie wyhamował na czas i uderzył w poprzedzający go pojazd dostawczy, który z kolei wpadł na samochód jadący przed nim, a ten na osobówkę, która się zatrzymała, by zjechać z drogi. Na dodatek ciężarówka przemieściła się na drugą stronę jezdni uderzając w jeden samochód, a z drugim zderzając się czołowo. I to właśnie kierujący tymi dwoma osobówkami (kobieta i mężczyzna) ucierpieli najbardziej i oboje zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

Po zdarzeniu, droga wojewódzka nr 491 była całkowicie zablokowana, a na miejscu pracowali mundurowi z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak podaje policja, 61-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy, a dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania prowadzonego przez policjantów z komendy w Kłobucku.

 

Źródło: KPP w Kłobucku