POD WPŁYWEM ALKOHOLU I Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA „POŻYCZYŁ” CIĘŻARÓWKĘ

Formy spędzania czasu wolnego są bardzo różne, ale akurat to co zrobił 15 sierpnia mieszkaniec Gorlic do klasycznych z całą pewnością nie należą.

W świąteczny dzień policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna próbuje dostać się do ciężarówki znajdującej się na remontowanej drodze. Gdy patrol przybył na miejsce, był już w kabinie i zaczął jazdę po ścieżce przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. Uciekając przed policją  zniszczył ogrodzenia dwóch posesji  i zatrzymał się po kilkuset metrach w rowie. Nie mogąc wyjechać podjął próbę oddalenia się pieszo, ale szybko został dogoniony i obezwładniony.

Okazało się, że 24-latek był pod wpływem alkoholu.

Teraz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grożą mu kary do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Gorlice