O KROK OD TRAGEDII NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM W KAMIENNEJ GÓRZE

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci często z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą akcję Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”. Nadrzędnym celem działań jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Niestety nadal są jednak kierowcy, którym się wydaje, że skoro pociąg jest „daleko” to jeszcze spokojnie zdążą przejechać. Sęk z tym, że nie zawsze.

Ostatnio na przejeździe kolejowym w Kamiennej Górze doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pojazdu ciężarowego i szynowego.
Kierujący ciężarówką nie upewnił się po zatrzymaniu, czy może przejechać przez przejazd kolejowy. Nie rozglądnął się uważnie i nie zauważył nadjeżdżającego pociągu. Kiedy zorientował się w sytuacji, próbował jeszcze manewrować, jednak było już za późno i doszło do zderzenia. Na szczęście w tej kolizji nikt nie ucierpiał. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.
Funkcjonariusze będący na miejscu ukarali wysokim mandatem i punktami karnymi nieodpowiedzialnego kierowcę pojazdu ciężarowego.

 

Źródło: KPP w Kamiennej Górze