CIĘŻARÓWKA PRZEWOŻĄCA PONADNORAMTYWNY ŁADUNEK TRAFIŁA NA… ZWĘŻENIE DROGI

Na terenie całej Polski, jak i Europy cały czas odbywa się transport ponadgabarytowy i zazwyczaj wszystko jest na tyle wcześniej przygotowane i zaplanowane, że problemy zdarzają się rzadko. Tym bardziej, gdy taki transport wykonywany jest w obecności pilota, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie wszelkich utrudnień, jakie mogą pojawić się w czasie przewożenia nienormatywnych ładunków.

Ale jak widać czasami zdarzają się sytuacje, że transport z przyczyn „technicznych” zostaje unieruchomiony. I tak właśnie się stało w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu, gdzie z uwagi na szerokość przewożonego ładunku, ciężarówka nie mogła przejechać zwężonego odcinka remontowanej drogi, blokując przejazd innym uczestnikom ruchu.

Kierowca ciężarówki posiadał wprawdzie zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, ale okazało się ono niewystarczające, gdyż transportowany ładunek przekraczał dopuszczalne normy szerokości określone w przedstawionej dokumentacji.

Funkcjonariusze policji udrożnili ruch i zabezpieczyli naczepę na parkingu strzeżonym.

Naczepa wraz z ładunkiem została zabezpieczona na parkingu strzeżonym. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym i ustawy prawo o ruchu drogowym. Grozi mu wysoka kara pieniężna.

 

Źródło: Policja Podkarpacka