JECHAŁ ZE SKRADZIONYMI LEXUSAMI Z NIEMIEC NA LITWĘ, KONTROLA ITD POKRZYŻOWAŁA MU SZYKI

Jeżeli chodzi o wykrywanie pojazdów, które widnieją choćby w Systemie Informacyjnym Schengen czy bazie Interpolu jako „utracone”, to z całą pewnością prym wiodą funkcjonariusze Straży Granicznej. Właściwie nie ma tygodnia, by nie pojawiał się informacja, że ktoś próbował wywieźć za granicę bądź kradzionym pojazdem wyjechać z naszego kraju. Ale jak widać, nie jest to jedyna formacja, która skrupulatnie przygląda się pojazdom.

Ostatnio bowiem na autostradzie A2 w Żdżarach funkcjonariusze ITD z Wielkopolski skontrolowali zestaw typu chłodnia, który przewoził dwa samochody osobowe z Niemiec na Litwę. Kontrola klasycznie zaczęła się od sprawdzenia dokumentów i czasu pracy kierowcy. Tu w zasadzie wszystko było w porządku, bo drobne przekroczenia czasu jazdy zaowocowały wpłaceniem 200-złotowej kaucji przez kierującego. Niemniej gdy inspektorzy zaczęli dokładniej przyglądać się transportowanym Lexusom, szybko wyszło na jaw, że najprawdopodobniej są one kradzione, co potwierdzono Systemie Informacyjnym Schengen.

W efekcie kierowcę tego zatrzymano, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez  Komendę Miejską Policji w Koninie.

 

Źródło: WITD Poznań