UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ KRADZIONYM „DOSTAWCZAKIEM” MAJĄC PRZY SOBIE AMFETAMINĘ I MARIHUANĘ

W poważne kłopoty popadł 21-letni mężczyzna, który prowadził Fiata Ducato. Jak ustalili kryminalni, samochód którym się poruszał został skradziony na terenie Niemiec, wobec czego w okolicach Świebodzina policjanci podjęli próbę jego zatrzymania. Niemniej mężczyzna zignorował dawane mu znaki i podjął próbę ucieczki. Początkowo samochodem, potem pieszo. Okazało się, że bezskutecznie i szybko został zatrzymany.

W czasie rozmowy przyznał się do tego iż miał świadomość, że pojazd jest kradziony, a tablice rejestracyjne fałszywe. Nie było to jednak jego jedyne problemy, gdyż posiadał on przy sobie amfetaminę i marihuanę. W związku z tym, że zachodziło uzasadnione podejrzenie, że może się on znajdować pod ich wpływem, mężczyźnie pobrano do badania krew.

Jeżeli chodzi o konsekwencje, to będą one bardzo poważne, bo za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku potwierdzenia się podejrzeń prowadzenia pojazdu w stanie odurzenia również grozi mu kara pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, kara grzywny i obowiązek wpłaty 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Natomiast za paserstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: Policja