„DOSTAWCZAK” Z WCZEŚNIEJ ZATRZYMANYM DOWODEM REJESTRACYJNYM I PEŁNĄ GAMĄ USTEREK

Policjanci z grupy SPEED generalnie kontrolują prędkość pojazdów i zwracają na naruszenia, jakich na drodze dopuszczają się kierowcy. Ale jak pokazuje ten przypadek, potrafią również przyjrzeć się stanowi technicznemu pojazdu, choć akurat w tym przypadku nie było to trudne zadanie.

Sytuacja miała miejsce w Jarogniewicach, gdzie kierujący pojazdem Iveco Daily przekroczył o 21 km/h dopuszczalną w tamtym miejscu prędkość oraz nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Czyli zatrzymanie zaczęło się klasycznie. Natomiast dalsza kontrola wykazał, że „dostawczak” w takim stanie nie powinien w żadnym wypadku poruszać się po drogach. Oprócz tego, że już wcześniej zatrzymano mu dowód rejestracyjny, to okazało się, że prawdopodobnie jego stan techniczny jeszcze się pogorszył.

Z ważniejszych usterek można wymienić choćby:  urwane zewnętrzne lusterko przymocowane za pomocą taśmy,  zbite kierunkowskazy, niesprawne światła pozycyjne, urwaną tylna lampa światła stopu,  uszkodzone oświetlenie tablicy rejestracyjnej, uszkodzone drzwi tylne (zamykane za pomocą zasuwki drzwiowej oraz przytrzymywane za pomocą pasów transportowych) oraz urwany przełącznik świateł.

Kierujący za popełnione wykroczenia został ukarany pięcioma mandatami karnymi na łączną kwotę 1350 zł i 6 punktami karnymi i jak można się domyślić, z miejsca kontroli już dalej nie pojechał.

 

Źródło: Policja