PRÓBOWAŁ WYRZUCIĆ KARTĘ, ALE INSPEKTOROM NIE UMKNĄŁ UWADZE TEN FAKT

Jazda na dwóch, a czasem nawet na trzech kartach dla funkcjonariuszy ITD nie jest czymś nowym. Czasami zaskakuje ich jedynie miejsce ich ukrycia, bo w tym przypadku kierowcy wykazują się dużą pomysłowością, wykorzystując choćby zewnętrzne schowki z narzędziami i ubraniami.

Niemniej zatrzymany na autostradzie A1 w miejscowości Woźniki estoński kierowca postanowił nie kusić losu czekając jak inspektorzy znajdą „zapas” i w czasie kontroli wyrzucił kartę nieopodal ciężarówki. Z tym tylko, że zauważyli to mundurowi i zabezpieczyli dokument.

Okazało się, że mężczyzna miał ku temu podstawy by się jej pozbyć, gdyż używał on naprzemiennie dwóch kart.  Analiza danych z obydwu kart wykazała szereg naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy kierowcy, gdyż stwierdzono przekroczenia czasu jazdy dziennej, skrócenia dziennego odpoczynku oraz przekroczenia czasu jazdy bez wymaganej przerwy. Niemniej ostatnia manipulacja kartami miała miejsce poza granicą Polski i poza bieżącym, dobowym okresem pracy kierowcy.

Nie uchroniło to jednak kierującego od otrzymania mandatów na łączną kwotę 3750 zł, a wobec przewoźnika jak ma to miejsce w tego rodzaju przypadkach inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne.

 

Źródło: WITD Katowice