CZARNA SERIA ZDARZEŃ Z UDZIAŁEM CIĘŻARÓWEK I AUTOBUSÓW Z DZIEĆMI

Ten tydzień, niestety, przyniósł aż kilka zdarzeń, w którym udział brały samochody ciężarowe i autobusy przewożące dzieci.

W poniedziałek na wąskiej, lokalnej drodze z Golanki do Krobi (powiat ostrołęcki), kierujący samochodem ciężarowym z wysięgnikiem zjechał częściowo ze swojego pasa ruchu. Kierowca szkolnego autobusu, aby uniknąć zderzenia z ciężarówką „uciekł” do rowu, który na szczęście nie był głęboki i pojazd się nie przewrócił. Lekko poszkodowana została jedna osoba dorosła.

W środę, w miejscowości Stołpie na drodze krajowej numer 12 kierujący autobusem uderzył w tył samochodu ciężarowego. Pojazd ten zatrzymał się chcąc wykonać manewr skrętu w lewo. Autobusem podróżowało 27 uczniów i 2 opiekunów, którzy jechali na wycieczkę szkolną. W wyniku zdarzenia do kilku szpitali przetransportowane zostały 22 osoby, w tym kierowca autobusu.

Wczoraj dziesięcioro dzieci podróżujących autobusem zostało lekko poszkodowanych w zderzeniu, do którego doszło na autostradzie A4 w rejonie Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie). W tył autobusu wjechała ciężarówka, ale na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji.

 

Źródło: Policja