KIEROWCA CHŁODNI PRZEWOZIŁ 272 KG HASZYSZU, ZOSTAŁ ZATRZYMANY I USŁYSZAŁ ZARZUTY

Przewożona i znajdowana kontrabanda nie jest czymś nowym zarówno dla funkcjonariuszy Straży Granicznej jak i Krajowej Administracji Skarbowej. Z czasem „wykrystalizowały się” określone kierunki, na których kierowcy przewozili nielegalny towar.  Zwyczajowo ze Wschodu trafiały do Polski papierosy, a z Zachodu, głównie z Hiszpanii narkotyki, ukryte najczęściej wśród owoców bądź mrożonek.

I właśnie 272 kg utwardzonej żywicy konopi, zapakowanych w 131 foliowych pakietach ujawnili funkcjonariusze KAS ukrytych wśród mrożonek czarnego bzu. Z tym tylko, że ciężarówka do naszego kraju wjeżdżała z… Ukrainy.

Z pomocą urządzenia RTG funkcjonariusze z Medyki wykryli, że podłoga naczepy – chłodni była przerobiona i wykorzystana do przemytu. Badania przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz, a z przemycanej ilości można by przygotować ok. 10 mln dawek odurzeniowych.

W efekcie zatrzymano kierowcę, któremu przedstawiono zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: KAS