STYL JAZDY KIEROWCY BUDZI PODEJRZENIA CO DO JEGO STANU? NIE ZAWSZE PRZYCZYNĄ JEST ALKOHOL

Już od dłuższego czasu społeczne zezwolenie na jazdę po alkoholu jest mniejsze z dnia na dzień, dlatego coraz częściej na policję dzwonią osoby, który informują, że spotykali się z sytuacją, która może wskazywać, że ktoś prowadzi będąc „pod wpływem”.  Każdorazowo doniesienia takie są weryfikowane i bardzo często okazuje się, że podejrzenia były zasadne. Choć nie wszystkie.

We Wrześni kierowca samochodu ciężarowego uszkodził skrzynkę prądową, czyli spowodował kolizję drogową. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca może być nietrzeźwy. Przybyli jednak na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że kierujący stwierdził panowanie nad pojazdem z przyczyn zdrowotnych, a okazały się one być na tyle poważne, że natychmiast trafił na szpitalny stół operacyjny.

Natomiast w Szczecinie  styl jazdy kierowcy ciężarówki zwrócił uwagę policyjnego patrolu, który zatrzymał pojazd do kontroli. W tym przypadku, nie było mowy o chorobie, bo mężczyzna „wydmuchał” 2,5 promila. Teraz za swoje zachowanie odpowiadać będzie przed sądem.

Policja cały czas apeluje, by zgłaszać wszelkie nieprawidłowości, które zaobserwujemy na drodze, bo tylko szybka interwencja może komuś uratować życie albo zdrowie, lub przyczyni się do wyeliminowania z ruchu nieodpowiedzialnych prowadzących.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa