POWAŻNE KŁOPOTY KIEROWCY CIĘŻARÓWKI ZACZĘŁY SIĘ OD PRZEKROCZENIA PRĘDKOŚCI

Do 1 października 2018 r. kierowcy byli zobowiązani do wożenia ze sobą wszystkich dokumentów poświadczających ich uprawnienia i umożliwiające skontrolowanie ich podczas zatrzymania. Przepisy się zmieniły i obecnie dane można sprawdzić w bazie CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców).

Trudno powiedzieć, czy był tego  świadom kierowca ciężarówki, który w miejscowości Zielona Huta, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Albowiem zatrzymany przez policjantów oświadczył, ze nie ma przy sobie prawa jazdy, a na dodatek podał nieswoje dane osobowe. Szybka weryfikacja w systemie pozwoliła funkcjonariuszom wykryć oszustwo i przy okazji wyszło na jaw, że 24-latek, nie posiada uprawnień do prowadzenia samochodów ciężarowych. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się, że kierowca posługiwał się cudzą kartą kierowcy a w ciężarówce była pęknięta przednia szyba.

Efekt kontroli? Zatrzymane prawo jazdy, za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy, mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie zespołem pojazdów bez wymaganej kategorii prawa jazdy, wprowadzenie w błąd policjantów poprzez podanie nieprawidłowych danych oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa