OTWARCIE TUNELU NA S7, CZYLI POPULARNEJ „ZAKOPIANCE” BYĆ MOŻE JUŻ ZA MIESIĄC

„Zakopianka” zwłaszcza w okresie zimowym nie cieszyła się dobrą opinią, gdyż niejednokrotnie kierowcom przychodziło stać w kilometrowych korkach.

Jak poinformowała Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, rozpoczynają się odbiory techniczne tunelu drogowego pod górą Luboń Mały, który powstał w ramach realizacji odcinka drogi ekspresowej S7 Naprawa – Skomielna Biała. Gotowa jest już nawierzchnia na dojazdach i poziome oznakowanie na lewej nitce. Na prawej jeszcze powstaje, podobnie jak i oznakowanie pionowe na dojazdach.

Drążenie tunelu rozpoczęło się w marcu 2017 r., a termin oddania budowy był kilkakrotnie przesuwany. Kiedy właściwe zostanie oddany, trudno powiedzieć, ale ma to być jeszcze w tym roku. Choć przy okazji wizyty na budowie prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, która miała miejsce 18 października pojawiły się głosy, że być może nastąpi to jeszcze w połowie listopada.

Oddanie tunelu do użytku i połączenie go z istniejącą trasą S7 zapewne znacząco poprawi warunki jazdy na odcinku Kraków – Chyżne, gdzie w miejscu dawnego przejścia granicznego, kierowcy wyjeżdżają na Słowację.

 

Źródło: GDDKiA