7. EDYCJA AKCJI „PROFESJONALNI KIEROWCY” LEDWO DOBIEGŁA KOŃCA, A JUŻ SĄ ZAPISY NA KOLEJNĄ

Akcja „Profesjonalni Kierowcy” powstała w 2016 roku z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL.

Z założenia działania mają wesprzeć polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których w Polsce brakuje już od kilku lat. Dodatkowym celem jest także podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy.

Finałowe szkolenie już 7. edycji zakończyło się  21 października. Obejmowało ono  jazdę po drogach publicznych zestawem szkoleniowym, manewry z wykorzystaniem ciągnika siodłowego oraz przygotowanie pojazdu do pracy, sytuacje awaryjne wraz z określeniem zasad bezpieczeństwa, a także wykład teoretyczny.

Kwestia jest o tyle istotna, że z jednej strony szacuje się, iż w Polsce brakuje ok. 200 rys. kierowców, a z drugiej, mimo że pieniądze w zawodzie nie są małe młodzi ludzie nie garną się do zawodu. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że od paru lat szkoły ponownie są gotowe, by szkolić w tym kierunku, ale problemem jest brak chętnych.  Więc trzeba do zawodu przygotowywać tych, którzy już są wykształceni i chcą jeździć.

 

Więcej informacji o akcji: www.profesjonalni-kierowcy.pl