TARGI TRANSLOGISTICA POLAND JUŻ ZA NAMI

W dniach 7-9 listopada w EXPO XXI Warszawa, odbyły się jedyne na taką skalę w Polsce Targi TransLogistica reprezentujące sektory transportu i logistyki. Była to już ich wprawdzie 9. edycja, ale po raz pierwszy dodatkowo zaprezentowano salon Truck&Trailer. W oddzielnym pawilonie zgromadzono więc: ciągniki siodłowe, ciężkie pojazdy użytkowe, samochody dostawcze, busy, vany do 3,5 t DMC, naczepy i przyczepy, kontenery różnego przeznaczenia, opony, hamulce i inne części zamienne oraz oleje i płyny eksploatacyjne.

W sumie 3 halach targowych swoje produkty i usługi oferowało ponad 300 wystawców. Licznie przybyli zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami z zakresu mi.in: pojazdów ciężarowych, ciągników, naczep, kontenerów, akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych oraz nowościami związanymi z zarządzaniem flotą pojazdów.

Cały czas trwały też panele dyskusyjne, w których poruszano m.in. zagadnienia: jak skutecznie ograniczać ryzyko transakcji w branży TSL; jak bezpiecznie rozwijać swoją firmę i utrzymywać płynność finansową, jakie wyzwania dla sektora logistycznego w obliczu spowolnienia gospodarczego czekają nas w 2023 r.; jak przygotować firmę do wdrożenia elektronicznego listu przewozowego; zatrudnianie cudzoziemców w transporcie – perspektywy i wyzwania czy jak obniżyć koszty dystrybucji nawet o 30% dzięki optymalizacji tras.

W trakcie pierwszego dnia ogłoszono również wyniku plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2022”. W kategorii firm dużych (powyżej 500 pracowników) zwyciężyła firma GEIS PL, średnich (51-500 pracowników) – Frigo Logistic, a małych (do 50 pracowników) – ETS EU.