SYRYJCZYCY ZA UKRYCIE ICH W CIĘŻARÓWCE W TURCJI ZAPŁACILI PO OK. 7 TYS. DOLARÓW

Wojna w Syrii trwa od 11 lat, dlatego wciąż wiele osób decyduje się na ucieczkę z kraju. Zdecydowana większość z nich trafia do Turcji, gdzie żyje ich już ok. 4 mln. Jednak ich warunki bytowe nie są najlepsze dlatego cały czas zdarzają się osoby, które nawet ryzykując życie chcą uciec do krajowych Unii Europejskiej, głównie do Niemiec i Francji płacąc bynajmniej niemałe pieniądze przemytnikom, którzy ukrywają ich w ciężarówkach jadących właśnie do UE.

Ostatnio dwóch mężczyzn, którzy zamierzali dotrzeć do Niemiec, za przemyt zapłacili po około 7 tysięcy dolarów. Do wymarzonego kraju jednak nie dojechali, gdyż o głosach dobiegających z wnętrza naczepy samochodu ciężarowego policję poinformowała ochrona składu celnego w Tychach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przybyli na miejsce ustalili, że cudzoziemcy nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie.

Okazało się również, że przesłuchany w charakterze świadka kierowca nie miał świadomości, że w naczepie jego pojazdu podróżują jakieś osoby, a w podróż na terytorium RP udał się z Turcji, gdzie nastąpił załadunek jego samochodu.

 

Źródło: Śląski Oddział SG, fot. poglądowa (SG)