OD DZISIEJSZEJ NOCY TRANSPORT MASZYNY TBM BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁ W WOJ. LUBELSKIM

Dziś rusza kolejny etap transportu maszyny, która ma posłużyć wydrążeniu tunelu na podkarpackim odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica. Taki nietuzinkowy ładunek i jego transport to również wyjątkowe zmiany w organizacji ruchu i czasowe utrudnienia.

Jak poinformowała GDDKiA dzisiejszej nocy (21.11/22.11) transport opuści Mazowsze, gdyż ok. godz. 22.00 wyruszy z MOP Wola Korycka i ok. godz. 4.30 konwój zatrzyma się na MOP Markuszów, gdzie pozostanie do godz. 22.00

Z wtorku na środę (22.11/23.11), wyruszy do węzła Lublin Sławinek, gdzie wspólny przebieg dróg ekspresowych S12 i S17 krzyżuje się z S19. Stąd konwój będzie się kierował trasą Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. O godz. 5.00 transport dotrze do MOP Rudnik przed Kraśnikiem, gdzie zaplanowano postój do godz. 22.00

Natomiast w środę o godz. 22.00 kolumna ruszy w kierunku MOP Janów Lubelski. Następnie pojazdy przejadą między węzłami Janów Lubelski Południe a Lasy Janowskie, gdzie trwa budowa przejścia dla zwierząt. Na odcinku tym, w trakcie przejazdu TBM, planowane jest wstrzymanie ruchu w obu kierunkach na co najmniej godzinę. Przejazd zakończy się po godz. 4.00 na MOP Bukowa tuż za granicą województwa podkarpackiego, gdzie konwój będzie stał do godz. 22.00.

W tracie przejazdu konwoju ruch w godzinach nocnych na drogach ekspresowych S17 i S19 będzie znacznie spowolniony. Transport będzie poruszał się z maksymalną prędkością 10 km/h na obiektach mostowych, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. Nie będzie możliwości wyprzedzenia go. Dlatego GDDKiA prosi kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.

 

Źródło: GDDKiA