JESZCZE TYLKO 4 NOCE JAZDY KONWOJU TRANSPORTUJĄCEGO MASZYNĘ TBM

Ten wielki „kret” ma posłużyć wydrążeniu tunelu na podkarpackim odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica. Po przeszło dwóch tygodnia jazdy swą podróż ma zakończyć w miejscu docelowym, czyli na budowie drogi w Babicy.

Jak poinformowała Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dziś w nocy maszyna  wjedzie na drogi Podkarpacia. Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu mogą tworzyć się zatory na jezdni w kierunku Rzeszowa.

Trasa przejazdu

23/24 listopada

Transport wyruszy o godz. 22.00 z MOP Rudnik w województwie lubelskim i będzie się poruszał S19 w kierunku Rzeszowa. Około godz. 4.00 dotrze do Miejsca Obsługi Podróżnych Bukowa w ciągu drogi ekspresowej S19, gdzie zaplanowano postój do 26 listopada (sobota) do godziny 22:00.

26/27 listopada

Po wyjeździe z MOP Bukowa (godz. 22.00), będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rudnik nad Sanem, konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. W Nisku będzie jechał ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Następnie drogą wojewódzką nr 878 (dawna DK19) dojedzie do węzła Nisko gdzie zjedzie na drogę ekspresową S19 a następnie powróci na drogę wojewódzką nr 878. Potem wjedzie na drogę ekspresową S19 na węźle Łowisko i dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.

27/28 listopada

Po wyjeździe z MOP Kamień (godz. 22.00), będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój.

28/29 listopada

28 listopada o godz. 22.00 transport wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy. Planowany dojazd ma nastąpić o godz. 2.00.

 

Po przejeździe kolumny konwoju ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie.

 

Źródło: GDDKiA