ZAŁAMANIE POGODY DOPROWADZIŁO DO SERII ZDARZEŃ I WYPADKÓW DROGOWYCH

Wprawdzie kalendarzowa zima dopiero przed nami, niemniej opady śniegu, marznącego deszczu i deszczu powodują, że nawierzchnia asfaltowa staje się mokra, śliska i pokryta rozjeżdżonym śniegiem pod którym może znajdować się lód. Dlatego właśnie śliska nawierzchnia jezdni i ograniczona widoczność, to w tym okresie najczęstsze przyczyny różnych zdarzeń drogowych. To tylko niektóre z nich…

  • W miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim, na drodze krajowej doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jednemu z kierowców, który był uwięziony w kabinie z pomocą ruszyli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy patrolowali okolicę.
  • Na drodze wojewódzkiej nr 731 w Brankowie, w kierunku Białobrzegów Ford Transit, którym podróżowało 8 osób wpadł w poślizg. W tym czasie w kierunku Warki jechała ciężarówka, która uderzyła w bok busa. Niestety w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka Forda.
  • Na zjeździe z drogi S17 w kierunku Zamościa w miejscowości Piaski Wielkie (powiat świdnicki) kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w drugą ciężarówkę, która zatrzymał się z uwagi na problem z kontynuowaniem jazdy związany z oblodzeniem jezdni.
  • Z kolei na obwodnicy Lublina, na pasie w kierunku Chełma\Zamościa na wysokości Snopkowa pojazd ciężarowy uderzył w bariery energochłonne, na odcinku pomiędzy węzłem Sławinek a węzłem Czechów.
  • W miejscowości Janówek na drodze S17 doszło do wywrócenia pojazdu ciężarowego, który zablokował jeden pas ruchu w kierunku Lublina i jeden pas w kierunku Chełma. Kierowca samochodu został zabrany do szpitala
  • W Rykowisku (gmina Lniano) na drodze wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola, kierowca ciężarówki po tym, jak zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie plebanii.
  • W Zaraszowie w powiecie lubelskim, w gminie Bychawa, kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, który następnie wypadł z jezdni, uderzył w drzewo i zatrzymał się poza drogą.
  • Do kolizji doszło także z udziałem autobusu w powiecie biłgorajskim na trasie W853 w rejonie miejscowości Siedliska. Kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu ciężarowego i ogrodzenie posesji.

 

Źródło: Policja