ZASKAKUJĄCO DOBRE WYNIKI AKCJI „NIELEGALNE ODPADY 2022” W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM

Gdy pojawiają się informacje, że został zatrzymany transport z odpadami, najczęściej czytamy o stwierdzonych nieprawidłowościach i wysokich karach finansowych. Niemniej jak pokazuje cyklicznie prowadzona akcja prewencyjna „Nielegalne odpady 2022” w woj. opolskim, kontrole wcale nie muszą kończyć się nałożeniem kary.

Od października tego roku Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami KAS prowadzili działania m.in.: na autostradzie A4 – Miejsce Obsługi Podróżnych Góra Świętej Anny, na terenie Parku Przemysłowego w Kędzierzynie-Koźlu, w miejscowości Malerzowice Wielkie czy na drodze krajowej nr 11, w punkcie kontrolnym w miejscowości Stare Olesno. Na zatrzymanych ok. 50 transportów zastrzeżenia budził tylko jeden, który nie był odpowiednio oznakowany.

Ostatnie działania przeprowadzono 1 grudnia na byłych przejściach  Trzebina-Vysoka i Głuchołazy-Mikulovice. Do kontroli zatrzymano 8 pojazdów ciężarowych, z czego 2 pojazdy przewoziły odpady w transporcie międzynarodowym. I tym razem kontrole nie wykazały naruszeń przepisów z zakresu ochrony środowiska.

 

Źródło: WIOŚ Opole