ZWRÓCIŁ NA SIEBIE UWAGĘ INSPEKTORÓW PRZEZ DYMIĄCE OPONY W NACZEPIE

Transporty nienormatywne zazwyczaj wzbudzają uzasadnione zainteresowanie funkcjonariuszy ITD, gdyż relatywnie często nie do końca są wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jednak w tym przypadku uwagę inspektorów na ekspresowej S5 na zachodniej obwodnicy Gniezna przyciągnęły opony, które się „dymiły”. Zachodziło więc uzasadnione podejrzenie, że pojazd jest przeciążony skoro naczepa wręcz dotykała opon.

W czasie kontroli okazało się, że tak jest w istocie –  dopuszczalna masa całkowita była większa o 4,25 t, a nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczepy wyniósł 29,25 t. Dodatkowo przekroczona została zarówno długość pojazdu (o 180 cm), jak i szerokość (o 68 cm).

Kierowca okazał wprawdzie zezwolenie na przejazd pojazdem nienormatywnym kategorii IV, które jednak nie obejmowało faktycznych parametrów kontrolowanego pojazdu. Przewoźnika czeka więc postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną 25 000 zł, a kierowca otrzymał dwa mandaty karne na łączną kwotę 150 zł.

 

Źródło: WITD Gorzów