KOLEJNA KONTRABANDA WYKRYTA DZIĘKI SKANEROWI RTG W BUDZISKU

Raptem nieco ponad 2 tygodnie temu Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wzbogaciła się o nowoczesny skaner RTG do prześwietlania wszystkich typów samochodów. Urządzenie znajduje się w punkcie kontrolnym przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Całkowity koszt instalacji nowego skanera to ponad 12 mln zł, ale wszystko wskazuje na to, że ta inwestycja szybko się spłaci.

W pierwszym tygodniu grudnia funkcjonariusze KAS skontrolowali w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę z lawetą. Zestaw został prześwietlony skanerem RTG i szczegółowo sprawdzony. W specjalnie przygotowanej i zaspawanej skrytce w lawecie funkcjonariusze znaleźli blisko 20 tys. paczek białoruskich papierosów o wartości ok. 280 tys. zł.

Natomiast ostatnio prześwietlili i szczegółowo skontrolowali ciężarówkę z chłodnią. We wnętrzu agregatu naczepy mundurowi znaleźli blisko 3500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.
Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej niemal 50 tys. zł trafił do magazynu podlaskiej KAS. Białoruski kierowca ciężarówki odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 

Źródło: KAS