21-LETNIA KIERUJĄCA ZESTAWEM NIE SPROSTAŁA EKSTREMALNYM WARUNKOM NA DRODZE

Kalendarzowa zima zawita do nas jutro, 21 grudnia, ale ta astronomiczna zdążyła już napsuć krwi kierowcom. Drogowcy według zapewnień robią wszystko co w ich mocy, ale częstokroć tę swoistą walkę z siłami natury przegrywają. Obecnie najgorsza sytuacja jest na wschodzie naszego, a woj. warmińsko-mazurskie zostało sparaliżowane do tego stopnia, że w paru miastach nie kursuje komunikacja miejska, bądź działa jedynie w ograniczonym zakresie, a szkoły zawiesiły zajęcia.

Z tym tylko, że kierowcy ciężarówek nie mogą sobie pozwolić na taki „urlop okolicznościowy” i jechać muszą. Niestety, efekty fatalnych warunków widoczne są na każdym kroku.

Właśnie w woj. warmińsko-mazurskim dziś w nocy doszło do kolizji na trasie S51 na wysokości węzła Gryźliny. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 21-letnia kierująca zestawem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na pobocze, gdzie ostatecznie doszło  do przewrócenia ciężarówki. Kobieta za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem w kwocie 1020 złotych i 10 punktami karnymi.

 

Źródło: Policja