BARIERA ENERGOCHŁONNA ZAPOBIEGŁA PRZEWRÓCENIU SIĘ CYSTERNY Z PALIWEM

Potężny atak zimy, który miał miejsce w naszym kraju przed paroma dniami powoli odchodzi w zapomnienie i praktycznie wszystkie drogi ponownie są czarne, co jednak bynajmniej nie oznacza, że nie są śliskie.

Przekonał się o tym łotewski kierowca, który wczoraj ok. godz. 17.00  na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wólka Łabuńska kierując cysterną uderzył w barierę energochłonną. W związku z tym, że mężczyzna przewoził 29 tys. litrów oleju napędowego istniało realne zagrożenie, że gdy pojazd się przewróci, to może dojść do wycieku przewożonego paliwa. Na szczęście do tego nie doszło, bo bariera skutecznie przed tym uchroniła cysternę. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Zamościa oraz strażacy z lubelskiej specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego. Ciągnik siodłowy i naczepę pojazdu zabezpieczano przy użyciu stalowych lin. Po kilku godzinach przy użyciu dźwigu oraz wozu pomocy technicznej cysterna została postawiona na koła.

Kiedy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe ruch w tym miejscu był zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy. Działania służb trwały tam do późnych godzin nocnych, ruch na „krajówce” został przywrócony dopiero około godziny 1.00 w nocy.

 

Źródło: Policja