MAJĄC PRZESZŁO 3 PROMILE PRZEJECHAŁ PRZEZ TRAWNIK I UDERZYŁ W ZNAK DROGOWY

W okresie Świąt Bożego Narodzenia policja zatrzymała na drogach 580 nietrzeźwych kierujących. We wtorek, 27 grudnia od wczesnych godzin porannych policjanci w wielu miastach w Polsce prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Jaki sami przyznają funkcjonariusze, były to  wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Wiadomo, że zdecydowaną większość zatrzymanych kierujących będących pod wpływem stanowią kierujący samochodami osobowymi, ale niestety nadal i wśród zawodowców takie sytuacje mają miejsce.

Choć akurat w przypadku kierowcy zestawu na MOP-ie w Woli Koryckiej Górnej przy trasie S17, nie potrzebna była żadna akcja, by został on skontrolowany i zatrzymany. Kierowca przejechał bowiem po trawniku, a następnie uderzył w znak drogowy. Świadkami tego byli policjanci ruchu drogowego, którzy zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że w trakcie prowadzonych czynności kierujący wydmuchał ponad 3 promile.

Mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

 

Źródło: Policja