DWIE NIEMAL IDENTYCZNE PRÓBY PRZEMYTU PAPIEROSÓW WYKRYTE W BOBROWNIKACH

Kontrabanda trafia do naszego kraju ukryta w przeróżny sposób, a próby jej wykrycia trochę przypominaj zabawę w kotka i myszkę – kto okaże się bardziej cwany – funkcjonariusze czy osoby zamieszane w nielegalny proceder. Choć czasami się zdarza, że mundurowi mają nieco ułatwione zadanie…

Tydzień temu funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach prześwietlili i dokładnie skontrolowali ciężarówkę przewożącą do Wielkiej Brytanii przesyłki z Chin. W trakcie rewizji naczepy mundurowi znaleźli 18 tys. paczek przemycanych papierosów. Kontrabanda warta 270 tys. zł była ukryta w opakowaniach po organizerach.

Nie minęło parę dni, a sytuacja niemal się powtórzyła, gdyż ponownie na przejście graniczne w Bobrownikach wjechała z Białorusi ciężarówka przewożąca przesyłki z Chin do Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli ładunku funkcjonariusze KAS znaleźli w naczepie 13,2 tys. paczek przemycanych papierosów o wartości blisko 200 tys. zł. również w opakowaniach po organizerach.

Białoruski kierowca ciężarówki został przesłuchany, a nielegalny towar podobnie jak poprzednio zabezpieczono do postępowania karnego skarbowego, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

 

Źródło: KAS Białystok