PRZYBĘDZIE MIEJSC PARKINGOWYCH NA MOP-ACH PRZY A4 W WOJ. OPOLSKIM

Jaka jest sytuacja na parkingach i jakie związane są z tym problemy wie właściwie każdy kierowca jeżdżący autostradą A4. Dlatego w zeszłym roku w województwie opolskim ruszyły prace, które mają nieco tę sytuację poprawić poprzez zwiększanie liczby miejsc parkingowych.

Na MOP-ach Prószków i Przysiecz, położonych naprzeciwko siebie po obu stronach autostrady, których powierzchnia została powiększona, prace są najbardziej zaawansowane. Wykonawca przed rozpoczęciem sezonu zimowego niemal ukończył nowe drogi manewrowe i serwisowe. Do położenia została jeszcze tylko warstwa ścieralna.

Na MOP-ie Jankowice Wielkie (przy jezdni w kierunku Wrocławia) rozpoczęto prace ziemne. Tu do wykonania są drogi manewrowe, miejsca parkingowe i kanalizacja deszczowa. Liczba miejsc w tym przypadku zostanie zwiększona o 26 (obecnie jest 22). Natomiast na MOP Prószków z 31 do 53, a na MOP Przysiecz z 25 do 45. Kierowcy i pasażerowie będą mieli do dyspozycji zmodernizowane budynki sanitariatów. Teren będzie oświetlony przy wykorzystaniu oszczędniejszych źródeł światła.

 

Źródło: GDDKiA