WYPADEK NA DK 73 W MAŁOPOLSCE, SAMOCHODY W ROWACH, KIEROWCA W SZPITALU

Zima wróciła z przytupem i drogi ponownie stały się bardzo niebezpieczne. Trudne warunki panują praktycznie w całym kraju, ale w ostatnich dwóch dniach mocniej sypnęło zwłaszcza na południu Polski, w związku z czym IMiGW wystosował alerty przed marznącymi opadami śniegu.

Ostrzeżenia, ostrzeżeniami, ale jak wiadomo oblodzone drogi sprzyjają różnego rodzaju wypadkom i kolizjom.

Wczoraj,  na drodze krajowej 73 w Brniu doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki. Jak ustalili na podstawie nagrań z samochodowych kamer i relacji świadków, policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierowca „busa” jechał w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej drogą krajowa 73 Tarnów – Warszawa i w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na lewą stronę. Doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z samochodem ciężarowym, w wyniku czego pojazdy rozjechały się na obie strony drogi i wjechały do przydrożnych rowów melioracyjnych.

Kierowca samochodu osobowego został zakleszczony w pojeździe i do jego uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Nieprzytomny, ranny mężczyzna został zabrany do tarnowskiego szpitala. Droga byłą zablokowana przez kilka godzin.

Na miejscu był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli określić wszystkie okoliczności tego wypadku.

 

Źródło: Policja