KOLEJNY POSZUKIWANY POJAZD NIE WYJECHAŁ Z POLSKI DZIĘKI KONTROLOM FUNKCJONARIUSZY SG

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali kilka poszukiwanych pojazdów.

  • W Nowy Rok na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem zakończył swoją podróż 48-letni obywatel Ukrainy, który próbował wyjechać ciężarowym Mercedesem, który figurował w bazach danych jako utracony na terytorium Niemiec.
  • Tydzień później na tym samym przejściu pojawiał również ukraiński kierowca jadący Renault Masterem, który był swoistym „składakiem”. Kontrola funkcjonariuszy ujawniła w samochodzie silnik oraz skrzynię biegów, które pochodziły z innych pojazdów. Jak się okazało, auta będące „dawcami” tych podzespołów są poszukiwane jako utracone na terytorium Francji.
  • 12 stycznia ukraiński obywatel próbował wyjechać z Polski Mercedesem Vito, niemniej okazało się, że w pojeździe są ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.
  • Następnego dnia podczas odprawy w drogowym przejściu granicznym w Dołhobyczowie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze SG zatrzymali Iveco. Jak ustalili funkcjonariusze SG, samochód był poszukiwany jako dowód w postępowaniu karnym.
  • Ostatnio w Dorohusku granice kraju próbował przekroczyć ukraiński kierowca jadący DAF-em. Również w tym przypadku tabliczka znamionowa nie była oryginalna. Mundurowi stwierdzili również uzasadnione podejrzenie ingerencji w pole numeryczne VIN.

 

We wszystkich przypadkach wszczęto postępowania przygotowawcze, pojazdy zostały zabezpieczone, a kierowców przesłuchano w charakterze świadków.

Źródło: Nadbużański Oddział SG