BEZ TARYFY ULGOWEJ ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ – „KIEROWNICZCE” ZATRZYMANO PRAWO JAZDY

Czasami słyszy się opinie, że w czasie kontroli panie są w uprzywilejowanej pozycji, gdyż mimo iż w transporcie z dnia na dzień ich przybywa, to widok kobiety za kierownicą ciężarówki nadal należy do rzadkości, a kontrolujący to zazwyczaj mężczyźni. A wiadomo, że relacje damsko-męski wyglądają nieco inaczej niż pomiędzy mężczyznami. Ale jak widać w przypadku zatrzymania kobiety, która jechała zestawem na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wlkp., nie było mowy o łagodniejszym traktowaniu czy wymierzeniu mniejszej kary, bo 40-letnia Polka popełniła jedne z tzw. ciężkich grzechów kierowców zawodowych. Z wyłączonym tachografem kobieta przejechała bowiem około 120 kilometrów. W tym czasie drogomierz pojazdu nie dokonywał pomiaru.

Pojazd skierowano do serwisu tachografów, gdzie urządzenie rejestrujące zostało wymontowane z pojazdu i zabezpieczone w celach dowodowych.

Kierująca pojazdem oprócz mandatu w wysokości 2 tys. zł straciła prawo jazdy na trzy miesiące, które zostało zatrzymane przez inspektorów. W związku z ingerencją w drogomierz ciężarówki kobiecie grozi dodatkowo odpowiedzialność karna, dlatego na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy policji, którzy prowadzą odrębne postępowanie w tej sprawie.

 

Źródło: WITD Gorzów