DUŻY MOŻE WIĘCEJ? BYĆ MOŻE, ALE TYLKO DO PEWNEGO MOMENTU… FILM

Wściekły kierowca, bo chyba tak najlepiej można określić w języku polskim Mad Maxa, ma związek właśnie z tym cyklem filmowym. W myśl teorii, jaką udało się, psychologom transportu, opracować, „Gniewny kierowca”, bo i takie sformułowanie pojawia się w literaturze, to człowiek niezrównoważony emocjonalnie, który zawsze się spieszy, trasę pokonać chce w jak najkrótszym czasie, drogę traktuje jak przeciwnika, a innych użytkowników ruchu drogowego jako rywali, zawalidrogi, którzy przeszkadzają mu w swobodnym poruszaniu się. Oczywiście siebie uważa za najlepszego kierowcę, pokazując swą wyższość. Często używa klaksonu i obrzuca innych wyzwiskami. Jeździ ostro, a czasami wręcz złośliwie zajeżdża innym drogę.

I  takie właśnie zachowanie miało miejsce na drodze krajowej numer 78 w Tarnowskich Górach, gdzie  mężczyzna kierujący zestawem pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie, a następnie zatrzymał się na skrzyżowaniu i z kabiny gestykulował coś w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę. Po chwili zjechał na zatokę autobusową, by ponownie zajechać drogę kierowcy osobówki.

Sytuacja ta została zarejestrowana na kamerze samochodowej i przekazana policjantom z Tarnowskich Gór, którzy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zdecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu. Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jego konto przypisanych zostanie 20 punktów, a sąd może wymierzyć karę 30 tysięcy złotych grzywny.

 

Źródło: Policja