KIEROWCA – PRZEWOŹNIK POSTANOWIŁ SAM ODWIEŹĆ SAMOCHODY DO ZEZŁOMOWANIA

Czasy nie są łatwe i praktycznie każdy szuka oszczędności na czym tylko może. Z tym tylko, że czasami okazuje się, że „gra nie jest warta świeczki”.

Przekonał się o tym przewoźnik, który postanowił odwieźć dwa samochody osobowe do punktu złomowania pojazdów. Niemniej sam sposób ich umieszczenia na ciężarówce i brak stosownych zabezpieczeń ładunku przed przemieszczaniem spowodował, że został on zatrzymany przez funkcjonariuszy z WITD Rzeszów. W czasie kontroli wyszło na jaw, że nie dość iż sposób załadunku, najoględniej mówiąc pozostawiał wiele do życzenia, to ciężarówka, którą wykonywał przewóz nie posiadała żadnych oznaczeń, które świadczyłyby, że są nim przewożone odpady, co stanowi naruszenie Ustawy o przewozie odpadów. Okazało się również, że przewoźnik nie posiada uprawnień do wykonywania krajowego przewozu rzeczy, a tachograf, który był zainstalowany w kontrolowanym pojeździe nie ma ważnego badania okresowego, i do tego był uszkodzony.

Dlatego nie skończyło się tylko ma mandacie za niezabezpieczenie ładunku, gdyż pozostałe naruszenia stały się podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego za naruszenie przepisów o przewozie odpadów, o transporcie drogowym oraz o stosowaniu tachografów.

 

Źródło: WITD Rzeszów