WIELKOGABARYTOWY MOBILNY SKANER POJAWIŁ SIĘ W PODLASKIEJ KAS

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa może pochwalić się mobilnym skanerem RTG o wartości blisko 11,5 mln zł. Urządzenie jest skutecznym i bezinwazyjnym narzędziem do walki z przemytem.

Nowy skaner umożliwia kontrolę samochodów osobowych i ciężarowych, busów, autokarów oraz ładunków cargo. Nuctech MT1213DE spełnia wymagania międzynarodowych norm bezpieczeństwa. Wyposażone jest w wysokoenergetyczny akcelerator, który pozwala na skuteczną kontrolę pojazdów i towarów poza przejściami granicznymi np. w punktach MOP (Miejscach Obsługi Podróżnych) przy autostradach i drogach ekspresowych.

Urządzanie jest pierwszym, wielkogabarytowym mobilnym skanerem w podlaskiej KAS. Do tej pory na wyposażeniu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z woj. podlaskiego było 6 stacjonarnych rentgenów działających na drogowych i kolejowych przejściach granicznych w Kuźnicy, Bobrownikach, Siemianówce i Połowcach, 2 mobilne urządzenia do prześwietlania przesyłek oraz system skanerów wykorzystywanych do kontroli bagaży w ruchu turystycznym w granicznych oddziałach celnych.

 

Źródło: KAS