NA ŚLĄSKU ZATRZYMANO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI, KTÓRY MIAŁ PRAWIE 3 PROMILE

Upojenie alkoholowe na poziomie ok. 3 promili wiąże się z zaburzeniami mowy, sennością i utratą kontroli własnych zachowań. W takim stanie trudno jest samodzielnie działać, a nawet wykonywać skoordynowane ruchy. Ale jak widać, są osoby, które w takim stanie decydują się wsiąść za kierownicę…

W Siemianowicach Śląskich jeden z kierowców zwrócił uwagę na styl jazdy ciężarówki, która jechała całą szerokością jezdni i co jakiś czas przyspieszała, by potem gwałtownie zwolnić. Kierujący osobówką zajechał mu drogę, by sprawdzić, co jest przyczyna takiego zachowania. Po otwarciu drzwi od kabiny sytuacja stałą się jasna, bo od kierującego poczuł woń alkoholu. W związku z tym powiadomił o tym fakcie policjantów i czekał na ich przybycie uniemożliwiając opuszczenie pojazdu kierowcy.

Okazało się, że podejrzenia iż kierowca prowadzi będąc pod wpływem okazały się zasadne, bo obywatel Białorusi wydmuchał prawie 3 promile. W związku z popełnionym przestępstwem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu za to nawet 2 lata więzienia.

 

 

Źródło: Policja