ZAPARKOWAŁ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH, A GDY WRÓCIŁ CZEKAŁA GO NIEMIŁA „NIESPODZIANKA”

Właściwie jesteśmy przyzwyczajeni do informacji, że pojazd figurujący w bazach danych jako utracony najczęściej jest ujawniany w czasie próby przekraczania granicy. Rzadziej jest to wynik kontroli policyjnej, ale by taki fakt stwierdzili funkcjonariusze ITD, należy do rzadkości.

Ale akurat taka sytuacja miała miejsce w sąsiedztwie wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Uwagę inspektorów zwróciła ciężarówka zaparkowana na… przejściu dla pieszych. Okazało się, że kierujący pozostawił w tym miejscu pojazd i udał się do  jednej z fabryk aby uzyskać informację o planowanym czasie załadunku.

Funkcjonariusze ITD w trakcie kontroli dokonali weryfikacji pojazdów w dostępnych im bazach danych i uzyskali informację, iż ciągnik siodłowy, którego używał krajowy przewoźnik jest poszukiwany w związkiem ze zgłoszeniem jego kradzieży.

Sprawę do dalszego postępowania przejął obecny na miejscu kontroli funkcjonariusz policji. Pojazd został zabezpieczony, a kierowca doprowadzony do jednostki policji w celu przeprowadzenia z nim dalszych czynności procesowych.

 

Źródło: WITD Wrocław