KIERUJĄCA CIĘŻARÓWKĄ POSTANOWIŁA NIECO „DOROBIĆ” DO PENSJI KRADNĄC GLIKOL, KTÓRY PRZEWOZIŁA

Zarobki kierowców do najniższych nie należą, ale jak wiadomo „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Na pomysł, jak dorobić sobie do pensji wpadła 33-letnia kierująca ciężarówką, która razem ze wspólnikiem na jednym z parkingów spuszczała z cysterny, którą jeździ glikol. Przyłapana na gorącym uczynku stwierdziła, że przelewa nadwyżkę płynu do zbiornika typu mauzer, który znajdował się na przyczepce samochodu osobowego. Mimo że mężczyzna, który w tym pomagał potwierdził jej słowa, niemniej policjanci skontaktowali się z właścicielem ciężarówki, który nic o tym procederze nie wiedział.

Jak się okazało, nie był to ich pierwszy raz. Miesiąc wcześniej bowiem zdołali ukraść ponad tysiąc litrów glikolu, który mundurowi znaleźli w pojemniku na terenie posesji w powiecie włocławskim. Sytuacja nie była zgłoszona, bo pracownica firmy tłumaczyła się błędnym pomiarem wagi pojazdu przed wyjazdem.

Zebrany materiał w sprawie pozwolił śledczym na postawienie obojgu zarzutów. Pierwszy dotyczył sytuacji przy której zostali złapani, natomiast drugi przestępstwa dokonanego miesiąc wcześniej. Za kradzież może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja