TRAGICZNY WYPADEK W MAŁOPOLSCE – W CZCHOWIE ZDERZYŁY SIĘ TRZY POJAZDY

Krajowa droga nr 75 nie cieszy się dobrą opinią wśród kierowców, a wielu uważa ją za jedną z najniebezpieczniejszych „krajówek” w Polsce. Regularnie bowiem dochodzi na niej do różnego typu kolizji i wypadków, które często kończą się tragicznie.

Ostatnio taka sytuacja miała miejsce wczoraj w Czchowie, gdzie w wyniku zderzenia busa z pojazdem dostawczym i ciężarówką  zginęły 2 osoby, a do szpitala trafiło 7 poszkodowanych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że kierujący busem z 7 pasażerami z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd dostawczy. W następstwie uderzenia bus wrócił na pas, którym się poruszał i zderzył z jadącym tym pasem samochodem ciężarowym. Wypadku nie przeżył kierowca busa i jeden z pasażerów.

Droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana a policjanci kierowali pojazdy  na objazdy. W akcji ratowniczej uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej. Wyjaśnienie okoliczności  tego tragicznego zdarzenia będzie przedmiotem postępowania prowadzonego przez brzeską prokuraturę i miejscowych policjantów.

 

 

Źródło: Policja